Nayrobidə WUF13-ə hazırlıqla bağlı məsələlər müzakirə edilib
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri, WUF13-ün milli koordinatoru Anar Quliyev BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) İcraiyyə Şurasının 3-cü sessiyasında iştirak üçün Nayrobiyə səfəri çərçivəsində UN-Habitat-ın icraçı direktoru Anaklaudia Rossbax ilə geniş tərkibdə görüş keçirib. Görüşdə 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna (WUF13) hazırlıqla bağlı məsələlər müzakirə edilib.
WUF13-ün yüksək səviyyədə təşkilinə yönəlmiş təşəbbüslərin Forumun işinə mühüm töhfə verməklə yanaşı, dayanıqlı şəhər inkişafı üzrə qlobal gündəliyin daha geniş və uzunmüddətli perspektivdə irəliləməsinə xidmət edəcəyi vurğulanıb.

Preparations for WUF13 discussed in Nairobi
As part of his visit to Nairobi to participate in the 3rd session of the UN-Habitat Executive Board, Anar Guliyev, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture and the national coordinator of WUF13, held a high-level meeting with UN-Habitat Executive Director Anaklaudia Rossbax. The discussions focused on preparations for the 13th World Urban Forum (WUF13).
It was emphasized that initiatives aimed at the high-level organization of WUF13 will not only make a significant contribution to the work of the Forum but also help advance the global agenda for sustainable urban development in a broader and long-term perspective.