Dayanıqlı və Davamlı Şəhərlərin İnkişafında İnsan Kapitalının Rolu
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) - Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi
Tədbir dayanıqlı və davamlı şəhər inkişafının sürətləndirməyində insan kapitalının rolunu vurğulamağı hədəfləyir. Bakı Dövlət Universiteti (BDU) tərəfindən Şəhərsalma və Arxitektura üzrə Dövlət Komitəsi ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində təşkil olunan tədbir 150–200 iştirakçının qatılacağı tam günlük beynəlxalq konfrans formatında keçiriləcək; iştirakçılar arasında hökumət nümayəndələri, BMT rəsmiləri, ekspertlər və tədqiqatçılar yer alacaq. Müzakirələr inklüziv şəhər inkişafı, təhsil və potensialın gücləndirilməsi, iqlimə davamlılıq və rəqəmsal transformasiya mövzularına həsr olunacaq. Tədbir akademik və siyasət sahələri arasında əməkdaşlığı gücləndirəcək, beynəlxalq bilik mübadiləsini təşviq edəcək və Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) məqsədlərinə uyğun olaraq dayanıqlı, bilik əsaslı şəhər inkişafını dəstəkləyən nəticələr ortaya qoyacaq.

Shaping Human Capital for Sustainable and Resilient Urban Development
Baku State University (BSU) - State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan (SCUPA)
The event aims to highlight the role of human capital in advancing sustainable and resilient urban development. Organized by Baku State University (BSU) in partnership with the State Committee on Urban Planning and Architecture, the event will take the form of a full‑day international conference with 150–200 participants, including government representatives, UN officials, experts, and researchers. Discussions will focus on inclusive urban development, education and capacity building, climate resilience, and digital transformation. The event will strengthen academic–policy cooperation, promote international knowledge exchange, and generate insights to support sustainable, knowledge‑based urban development in line with the objectives of the thirteenth session of the World Urban Forum (WUF13).