Atəşgah: Mədəni və Tarixi Tur
Tədbir Atəşgah Od Məbədi ərazisinə təşkil olunan mədəni-tarixi ekskursiyadır və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi tərəfindən həyata keçirilir. Ekskursiya 40 iştirakçını bir araya gətirərək, Azərbaycanın mədəni irsini, tarixi abidələrini və onların şəhərsalma və regional inkişafla əlaqəsini əhatə edən zəngin və interaktiv təcrübə təqdim edəcəkdir. Ziyarət və müvafiq izahlar vasitəsilə iştirakçılar irs obyektlərinin qorunmasının əhəmiyyəti, həmçinin onların mədəni turizmin təşviqində və dayanıqlı şəhər kimliyinin formalaşmasında rolu barədə geniş məlumat əldə edəcəklər. Bu təşəbbüs Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyası (WUF13) çərçivəsində həyata keçirilən ümumi mədəni gündəliyə töhfə verir.
Vacib məlumat: Tur saat 10:00-da başlayacaqdır. İştirak ödənişsizdir və nəqliyyat xidməti daxildir. Məhdud yer sayı səbəbindən yalnız ilk 40 qeydiyyatdan keçmiş iştirakçı qəbul ediləcəkdir. Gediş yeri və əlavə məlumatlar yalnız seçilmiş iştirakçılara telefon vasitəsilə bildiriləcəkdir.

Atashgah Cultural & Historical Tour
The event is a cultural and historical tour of the Atashgah Fire Temple, organized by the State Tourism Agency. The tour will bring together 40 participants and offer an immersive experience highlighting Azerbaijan’s cultural heritage, historical landmarks, and its connection to urban and regional development. Through the visit and contextual interpretation, participants will gain insights into the preservation of heritage sites and their role in promoting cultural tourism and a sustainable urban identity, contributing to the broader cultural agenda of the the thirteenth session of the World Urban Forum (WUF13).
Important information: The tour will start at 10:00 AM. Participation is free of charge and includes transportation. Due to limited capacity, only the first 40 registered participants will be accepted. The departure location and additional details will be communicated by phone call to these participants.