Şəhərlərdən Sərhədsiz Ticarətə: İxrac və Logistika Forumu
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi - Azərbaycan Respublikası İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi-AZPROMO
“Şəhərlərdən Sərhədsiz Ticarətə: İxrac və Logistika Forumu” şəhərlərin ixrac, logistika və iqtisadi əlaqələrin inkişafında artan rolunun təhlilinə həsr olunmuşdur. Tədbir çərçivəsində Azərbaycanın şəhərlərinin regional ixrac və logistika mərkəzləri kimi mövqelərinin gücləndirilməsi, eləcə də qlobal ticarət şəbəkələrinə inteqrasiyasının genişləndirilməsi məsələləri nəzərdən keçiriləcəkdir.
Forum dövlət qurumlarının nümayəndələri, beynəlxalq təşkilatlar, investorlar, ixracatçılar və logistika operatorlarını bir araya gətirərək nəqliyyat dəhlizləri, logistika infrastrukturu, multimodal daşımalar, rəqəmsal həllər və dövlət-özəl tərəfdaşlığı sahələrində mövcud imkanların müzakirəsi üçün platforma təqdim edəcəkdir.
Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13)  məqsədlərinə uyğun olaraq, tədbir dayanıqlı, davamlı və innovasiya yönümlü şəhər iqtisadi inkişafının təşviqinə, eyni zamanda praktiki əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsinə və yeni tərəfdaşlıqların qurulmasına töhfə verəcəkdir.

From Cities to Borderless Trade: Export and Logistics Forum
Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan - Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan - AZPROMO
The forum “From Cities to Borderless Trade: Export and Logistics Forum” explores the growing role of cities as key drivers of export, logistics, and economic connectivity. The event will examine how Azerbaijan’s cities can strengthen their position as regional export and logistics hubs and integrate more effectively into global trade networks.
Bringing together government representatives, international organizations, investors, exporters, and logistics operators, the forum will focus on transport corridors, logistics infrastructure, multimodal transport, digital solutions, and public–private partnerships.
Aligned with the objectives of the thirteenth session of the World Urban Forum (WUF13), the event promotes sustainable, resilient, and innovation-driven urban economic development while fostering practical cooperation and new partnership opportunities.